T4E HK 416 kal.43

Opis

Karabin pneumatyczny Heckler & Koch HK416 T4E na kule gumowe i pieprzowe to nowej generacji marker dedykowany do bezpiecznego treningu strzeleckiego oraz samoobrony dla służb mundurowych oraz osób cywilnych.


Heckler & Koch HK416 T4E należy do nowej generacji karabinków T4E „Training for Engagement“, który powstał we współpracy ze służbami mundurowymi, jako bezpieczna alternatywa do treningu i szkolenia.


Heckler & Koch HK416 T4E, podobnie jak znany już model T4E TM4, został wykonany z metalu (aluminium) oraz komponentów polimerowych (kolba, chwyt pistoletowy, korpus magazynka).


Karabinek HK416 T4E zasilany jest kapsułą CO2 12 g, montowaną w magazynku o pojemności 14 kul .43. W zależności od sytuacji i potrzeb, możemy wykorzystywać różnego typu kule, np. gumowe, pudrowe lub pieprzowe. Sprężony dwutlenek węgla miota kule z energią max. 5J, co przekłada się na skuteczny zasięg w granicach około 25 m. Marker pozwala na strzelanie w dwóch trybach: pojedynczym oraz ciągłym (auto).


W karabinku Heckler & Koch HK416 T4E zastosowano mocny system blow-back, pracujące podczas strzelania suwadło w odczuwalny sposób naśladuje odrzut broni palnej. Porównywalnie z wersją bojową, suwadło blokowane jest w tylnym położeniu (po wystrzeleniu ostatniej kuli), a jego zwolnienie odbywa się poprzez naciśnięcie dźwigni bolt catcha, uniemożliwiając tym samym strzelanie "na sucho". Do oddania strzału konieczne jest również ręczne przeładowanie.


Częściowe rozkładanie odbywa się analogicznie do broni palnej, ułatwia to również przeprowadzanie konserwacji karabinka.

Regulowane przyrządy celownicze można w razie potrzeby zdemontować i zastąpić wybranymi celownikami optoelektronicznymi.

Karabin został wyposażony w zespół standardowych szyn Picatinny umożliwiających mocowanie dodatkowych akcesoriów strzeleckich przydatnych podczas treningu.


Realistyczne wymiary, ciężar oraz obsługa manualna w połączeniu z parametrami strzeleckimi, powodują, że Heckler & Koch HK416 T4E to bardzo profesjonalny i bezpieczny marker treningowo-szkoleniowy, który w razie potrzeby można błyskawicznie zmienić w skuteczny system do samoobrony.


Cechy:

- replika karabinu Heckler & Koch 416
- system blow-back
- selektor trybu ognia
- regulowane przyrządy celownicze z możliwością demontażu
- 4 szyny 22 mm do montażu wybranych akcesoriów strzeleckich
- kolba z regulacją długości
- wysoki realizm działania i obsługi manualnej

Opinie o produkcie (1)

13 sierpnia 2016

Świetny karabinek treningowy. Obsługa manualna jak przy broni palnej ostrej. Rozkładanie i składanie karabinka praktycznie jak w oryginale. Celność umiarkowana. Można spokojnie strzelać do celów sylwetkowych na dystansie maksymalnym 30m. Przełącznik trybu strzelania od "zabezpieczony" przez "pojedynczy" po "seria". Jeśli Ktoś z Was liczy na strzelanie tarczowe jak z wiatrówki to nie proponuję zakupu. Zasięg celny wystrzelonej kulki (popiersie człowieka)między 25 - 30m. Zasięg maksymalny - nie sprawdzałem. Prędkości wystrzelonej kulki nie mierzyłem. Jedyny mankament jaki zauważyłem to nie do końca dopracowany magazynek (możliwe, że tylko ja trafiłem na takowy szmelc) psuje się dźwigienka unosząca do góry ramię bolt catcha, co po wystrzeleniu ostatniej kulki powoduje, że zamek pozostaje zablokowany w tylnym położeniu. W moim przypadku zamek w 3/4 jest zamknięty i zamyka się do końca po wyjęciu magazynka. Problem z zakupem w Polsce na chwilę obecną zapasowych magazynków. Na jednym naboju CO2 można spokojnie wystrzelić ok 30 kulek. Strzelałem zarówno z kul gumowych jak i pudrowych. Tu wychodzą pewne rzeczy,które trzeba wziąć pod uwagę. Kule gumowe mają tendencję do odbijania się od twardego celu i czasami potrafią wrócić do strzelającego. Kule pudrowe rzadko ale czasami rozsypują się w lufie w czasie wystrzału. Mogę stwierdzić, że na 100 kul pudrowych ok 5- 6 ulegnie zniszczeniu przed opuszczeniem lufy.Kul pieprzowych nie testowałem. Podsumowując naprawdę dobrze wykonany karabinek do realistycznego i bezpiecznego treningu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl